Stil ilhamını Japonların yerel kıyafetlerinden alan kimonolar, modanın hızlı değişimine meydan okuyan, oldukça kullanışlı ve farklı formlarıyla geçmişten günümüze ulaşarak 21. yüzyıl modasına ışık tutuyor. Günümüzde kimono, şehirde, tatilde, işte, gece davetlerinde farklı kumaş ve formlarda karşımıza çıkıyor.

 

Vazgeçilmez Kıyafetin Adı Kimono

 Kimonoyu vazgeçilmez kılan, kombinlediğiniz  kıyafetlerle farklı görüntülere sahip olabilmeniz. Çok para harcamadan, evdeki kıyafetlerinizle sizi tamamlayan kimono ile farklılığınızı ortaya koyabilir ve de ortamın ilgi odağı olabilirsiniz. Vücudumuzun dezavantajlı kısımlarını gizlemek veya fazla kiloları saklamak için de kimonolar, gardırobumuzun joker parçalarından biridir. Ayrıca kimonolar, hamilelikte kısa sürede değişen vücut hatlarının, düşük maliyet ve memnuniyet içeren alternatiflerin başında yer alır.

 

Şehir Hayatında Kimono Şıklığı  

 Hızlı kent yaşamının temposunda stilinizin vazgeçilmez parçası olan kimono, farklı desen,  model ve kumaş çeşitleriyle epey kullanışlıdır. Fonksiyonel olması sizi hem rahat hissettirir hem de stilinize farklılık katar. Kimonolar sadece tatil yörelerinde değil, kentte de kullanılan canlı tasarımlarıyla dikkatimizi çekmeyi başarmıştır.

 

 

 

 

İş Hayatında Elagans Bir Hava  

 İş hayatında, blazer ceketlerin yerine daha rahat formlardaki kimono ceketleri tercih ediliyor. Kimono ceketleri kemer, gömlek, etek ve elbiselerle kombinleyip, işten sonra sosyal ortamlara da ayak uyduruyorlar. Renk olarak siyah ve beyaz renklerin tercih edildiği iş hayatında, kombinlemenin kolay olması için desensiz ,düz modeller öneriliyor. İş kıyafetlerinde kullanılan kimonolarda saten, triko, ipek ve modal kumaş türleri tercih ediliyor.

 

Tatillerin Kurtarıcı Parçası Kimono  

 Tatil valizlerinin olmazsa olmazı kimonolar uçuşan görüntüsü ve ince kumaşı ile plajların gözdesi oldu. Kimonoyu plaj kombilerinde mayo ve bikini üzerinde kullanarak iddialı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kimononuzun rengini bikininizle zıtlık oluşturacak şekilde seçerseniz plajda dikkatleri üzerinize çekmiş olursunuz. Şapka ve gözlüğünüzle de uyumu yakalayabilirsiniz. Plaj kimonolarında açık ve pastel renkler; kumaş olarak ise daha çok keten, modal, ince pamuklu tercih edilen seçeneklerdendir. Kimono seçerken kumaş ve renk seçimi ile güneşin etkisini azaltacağınızı unutmayın. Tatilde, kısa kimono modellerini elbise, etek ve şortlarla kombinleyip, sandaletlerinizle de tarzınızı oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

                              

Tesettürte Kimono Dokunuşu

  İlgi alanımıza girmeyi başaran kimono farklı model, desen ve renk seçenekleriyle toplumun her kesimine hitap etmekte. Uzun, midi ve kısa boy alternatifleriyle günlük ihtiyaç duyduğunuz her stilin ana parçası olabilir. Tesettür kombinlerine kimononun dâhil olmasıyla, genç kuşaktan orta yaş grubuna kadar herkes kendi zevk ve tarzına uygun rahat, şık, modern veya geleneksel havayı bulunduğu ortama taşıyabilir.

 

 Sonuç olarak; Yaş ve beden fark etmeksizin her kesimden tüketiciye hitap eden kimonolar, farklı renk, desen ve stil seçenekleriyle bu yazın gözde parçası diyebiliriz. Dolabınızda günlük yaşamdan özel anlara kadar her alanda kullanarak değerlendirebilir, çok para harcamadan günün yıldızı olabilirsiniz.

Instagram sayfamızdan modellerimze göz atın

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir